Cestovní pojištění

Cestovní pojištění

V případě, že plánujete vyrazit na dovolenou někam do zahraničí, určitě si nezapomeňte vyřídit cestovní pojištění. Cestovní pojištění je důležité pro případ, že by se vám z cizině stal nějaký úraz. Veškeré ošetření a péče je pak hrazena domácí pojišťovnou. Cestovní pojištění však není jen určeno pro případ úrazu, ale je také pro případ, že se vám ztratí zavazadla nebo v případě, že způsobíte nějakou škodu či újmu. Jedná se o typ pojištění, který je zcela dobrovolný. Vztah se uzavírá mezi zákazníkem s pojišťovnou.

Cestovní pojištění je možné rozdělit do několika kategorií. Jedná se o služební, turistické a sportovní pojištění. Individuální druhy pojištění mají různé stanovené pojistné částky, jako horní limit plnění. V případě, že náklady na léčení překračují tento horní limit, zbytek si musí klient uhradit sám, ze své vlastní kapsy. Platí zde přímá úměra. Čím vyšší je horní limit, tím je také pojistné dražší.

A co cestovní pojištění vlastně zahrnuje? Jedná se o pojistné úrazové, pojištění odpovědnosti, pojištění ztráty zavazadel, pojištění zavazadel, pojištění zpozdění letadla, únosu letadla či pojištění storna cesty. Pojištění vzniká okamžikem jeho zaplacení. Pojištění můžeme zařídit pouze před vykonáním cesty. Zpětně jej zařídit nejde. Uvažujete-li o návštěvě více zemí, při zařizování smlouvy musíte uvést tu nejvzdálenější zemi, do které se chystáte, nebo stát, kde budete delší dobu pobývat. Součástí pojištění je také repatriace či převoz ostatků v případě úmrtí v zahraničí. V dnešní době je možné si vyřídit cestoví pojištění rychle a snadno přes internet. Tuto možnost nabízí až 12 pojišťoven.

Před odjezdem do zahraničí je dobré vědět několik málo informací. Například, jakým způsobem, v případě pojistné události kontaktovat pojišťovnu, jak se má správně postupovat, jaká rizika jsou z pojištění vyloučena, zda je platnost pojištění něčím podmíněna či čím se se mám prokazovat v případě pojistné události.

O webu

Uvažujete-li o pojištění sebe či svého majetku a nevíte si rady, které pojištění je nejvhodnější a které vlastně využít, naše internetové stránky, zabývající se pojištěním, vám poskytnou potřebné informace. Získáte přehled o tom, které pojištění je určené pro pojištění osob. Jedná se o životní pojištění, úrazové a cestovní. Pojištění, které je určeno pro váš majetek zahrnuje například havarijní pojištění, které je určeno pro vaše vozidlo, či pojištění nemovitostí.