Havarijní pojištění

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění je druhem pojištění, které se netýká pojištění lidí, ale vašeho automobilu. Stejně tak, jak úrazové pojištění vás neuchrání před možnými úrazy, ani nepředchází možným dopravním nehodám. Dopravní nehoda či krádež automobilu se stává finančně náročnou situací. Havarijní pojištění vám pak pomáhá tuto finanční situaci zvládnout.

Na finančním trhu existují různé nabídky havarijního pojištění. Každá pojišťovna nabízí různé typy a možnosti zvýhodnění. Záleží tedy pouze na vás, jaký typ si vyberete. Výše pojistné částky vychází nejprve z částky, na kterou si chcete automobil pojistit. Dále se do výše pojistky zahrnuje také stav, stáří, region, věk majitele a výbava vozidla.

Nejlevnější povinné ručení

Havarijní pojištění chrání před škodami, které jsou způsobeny havárií, vandalismem, odcizením či živelnou událostí. Tím, že uzavřete havarijní pojištění, můžete cestovat se svým autem bez obav a to nejen na území České republiky, ale kdekoliv ve světě. Většina pojišťoven nabízí celou řadu slev. Mezi ty nejběžnější patří 50% bonus za jízdu bez nehod.

Toto pojištění je dobrovolné a záleží tedy pouze na vás, zda si jej pořídíte či nikoliv. Internetové srovnávače vám pomohou najít takovou pojišťovnu, která bude vyhovovat vašim nárokům a požadavkům. Asistenční služby jsou součástí pojištění. Jsou poskytovány v případě havárie či technické poruše automobilu.

Ve spojitosti s havarijním pojištěním se můžeme často setkat s termínem „flotilová smlouva“. Tento typ smlouvy využívají především velké dopravní společnosti, které potřebují pojistit velké množství automobilů. Jedná se tedy o pojištění většího počtu vozidel.

O webu

Uvažujete-li o pojištění sebe či svého majetku a nevíte si rady, které pojištění je nejvhodnější a které vlastně využít, naše internetové stránky, zabývající se pojištěním, vám poskytnou potřebné informace. Získáte přehled o tom, které pojištění je určené pro pojištění osob. Jedná se o životní pojištění, úrazové a cestovní. Pojištění, které je určeno pro váš majetek zahrnuje například havarijní pojištění, které je určeno pro vaše vozidlo, či pojištění nemovitostí.